Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

0

Aktualności

Komunikat - koronawirus

 

W związku z napływającą do nas ogromną ilością zapytań odnośnie możliwości wędkowania w trakcie trwania obecnej epidemii koronawirusa, pragniemy przypomnieć Wam, że wszyscy obywatele, także Zarząd PZW w Zielonej Górze, mają obowiązek podporządkowania się do najnowszych Zasad Bezpieczeństwa wprowadzonych przez Ministerstwo Zdrowia dnia 31.03.2020.

 

Na pytanie „czy mogę swobodnie wędkować?" każdy zainteresowany jest zobowiązany odpowiedzieć sobie sam, po uprzednim zapoznaniu się z aktualnymi Zasadami Bezpieczeństwa [https://www.gov.pl/web/koronawirus/kolejne-kroki].

 

Na wiele zadawanych przez Was pytań nie jesteśmy w stanie udzielić konkretnych odpowiedzi, ponieważ przekraczają one nasze prawne kompetencje. Warto pamiętać, iż powyższe Zasady opublikowane przez Ministerstwo Zdrowia, dają dość szerokie pole do interpretacji - szczególnie przez służby bezpieczeństwa oddelegowane do ich egzekwowania (policja, straż miejska).

 

Mamy stanowisko Rzecznika Prasowego Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze, który, na nasze zapytanie, również niejednoznacznie wypowiedział się w tej kwestii: „.. w powiecie zielonogórskim nie nałożono dotychczas mandatów na wędkarzy . Niestety nie mogę pomóc w udzieleniu jednoznacznej odpowiedzi, Przepisy rozporządzenia mówią wyraźnie w jakich celach wolno nam wyjść z domu.”. Obecnie czekamy jeszcze na stanowisko Rzecznika Prasowego Wojewódzkiej Komendy Policji w Gorzowie Wielkopolskim.

 

Oznacza to, że każda osoba powyżej 18. roku życia ponosi odpowiedzialność za własne czyny i musi pogodzić się z ryzykiem nałożenia na nią kary finansowej, w przypadku interpretacji zasad na jej niekorzyść.

 

Rzecznik Prasowy ZO
Beata Gacek

 

Poleć znajomemu

Dodaj komentarz

Informacja
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.

Komentarze

Komentarze (9)

 • spd78 Data dodania: 1 rok temu Oceń: 0 + / -

  Drodzy koledzy ZG informuje ze zakazu łowienia na wodach PZW w całej Polsce nie ma łowić można. Tylko co nam po tym jeżeli nie można się swobodnie przemieszczać. Motocykliści mogą sobie jeździć działkowcy chodzić na działki bez żadnych konsekwencji. A my wędkarze którzy opłacili składki nie mogą łowić. Mało tego PZW Szczecin informuje że nie można opłacić składek u skarbników ale można przez internet wykupić pozwolenie na wędkowanie. Reasumując PZW bierze pieniądze a nie wstawia się za nami mało tego znając życie jak to się skończy to powiedzą że można było łowić i składek nie oddadzą .

 • Rak Tomasz Data dodania: 1 rok temu Oceń: 0 + / -

  To jest proste dzwoniłem na komendę. Pan powiedział, że bezwzględnie gdy spotkają kogoś nad wodą nawet samemu wypiszą mandat do500zl

 • Rak Tomasz Data dodania: 1 rok temu Oceń: 0 + / -

  To jest proste dzwoniłem na komendę. Pan powiedział, że bezwzględnie gdy spotkają kogoś nad wodą nawet samemu wypiszą mandat do500zl

 • jaceqkalisz Data dodania: 1 rok temu Oceń: 0 + / -

  Ale w kwestii PZW jest się dowiedzoec wszystkiego i poinformować nas wędkarzy co i jak ! !

 • jaceqkalisz Data dodania: 1 rok temu Oceń: 0 + / -

  Witam,
  Zakazu łowienia jak by nie ma, ale policja lub s. miejska sama nie wie jak interpretować zakazy przez nasze władze. Więc jak trafimy na jakiegoś narwanego policjanta a będzie nim młodocian to dostaniemy 100/500, poza tym l, żeby był całkowity zakaz wszystkiego, to musi być stan klęski żywiołowej.

 • Łukasz Data dodania: 1 rok temu Oceń: 3 + / -

  Panie Sławomirze zarząd PZW ani okręgi tego panu nie powiedzą. Nie dostanie pan od nich żadnej opinii prawnej to co pan czyta to jedynie zalecenie. Gdyby pan dostał zakaz to nabrałby pan praw do zwrotu różnicy składki a tego pan nie dostanie :)

 • Rak Tomasz Data dodania: 1 rok temu Oceń: 1 + / -

  Straż miejska i policja nakładają mandaty... Składki opłacone i co teraz?

 • stanlix Data dodania: 1 rok temu Oceń: 1 + / -

  Z powyzszej tresci wynika ,ze zakazu lowienia niema tylko zakaz przemieszczania sie ,i za lowienie nie kara sie tylko za pobyt w nie odpowiednim miejscu itd . Zawsze chociasz cos wiadomo.

 • Jankowiak Sławomir Data dodania: 1 rok temu Oceń: 10 + / -

  Dzień dobry,
  Proszę o jasno sprecyzowana odpowiedź na nurtujące wędkarzy pytanie 
  "czy zabronione jest wędkowanie ? "
  Jako Związek zrzeszający tysiące wędkarzy w całej Polsce, ZG PZW powinien rozwiać wszelkie wątpliwości dotyczące obecnej sytuacji. 
  Lakoniczne stwierdzenia zamieszczone na naszej stronie Bądźmy ostrożni i stosujmy się do nowych zasad! 
  Nie daje odpowiedzi na pytanie o legalność wędkowania w oparciu o obowiązujące przepisy.
  Mam nadzieję że PZW jest w stanie zdobyć opinię prawną jasno określającą co wolno a co jest zabronione.
  Jeśli w czasie 2 tygodni od ukazania sie ustawy ZG PZW jako przedstawiciele tak licznej części obywateli nie jest w stanie zadbać o ich interesy lub chociaż przedstawić wykładnię prawną, to proszę wytłumaczyć wędkarzom jaka jest rola ZG PZW oraz ZO PZW?

Nasze Menu

Nasze wiadomości

Ostatnio komentowane wiadomości

Nasi członkowie

Nasze zdjęcia

Ilość odwiedzin