Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

0

Aktualności

Porozumienie polsko-niemieckie. Zezwolenia do nabycia.

Informujemy, że istnieje możliwość nabycia zezwolenia w ramach porozumienia polsko-niemieckiego na wody Landu Brandenburgia oraz Landu Mecklenburgia - Pomorze Przednie.


Zezwolenia dostępne są wyłącznie w Biurze Zarządu Okręgu w Zielonej Górze przy, ul. Głowackiego 9 po wcześniejszym umówieniu się. Ze względu na trwającą pandemię osoby, które zjawią się bez wcześniejszego umówienia nie będą obsługiwane.

Osobą odpowiedzialną za rozprowadzanie zezwoleń jest Pani Agnieszka Zarzycka tel. 68 453 73 41, kom. 692 889 614, e-mail: a.zarzycka@pzw.zgora.pl


Koszt zezwolenia w ramach porozumienia to 110 zł.

Okręg PZW w Zielonej Górze wydaje zezwolenia tylko dla swoich członków, który:

- wnieśli opłatę za składkę członkowską w macierzystym kole PZW Okręg w Zielonej Górze

- wnieślli opłatę PEŁNĄ za składkę na ochronę i zagospodarowanie wód w macierzystym kole PZW Okręg w Zielonej Górze

 

Dodatkowo wędkarze mają także obowiązek wniesienia opłaty urzędowej za wędkowanie (Fischereiabgabe - podatek wędkarski potocznie zwany klimatyczne) wydawanej przez odpowiedniki polskich wydziałów ochrony środowiska niemieckich urzędów, jako „Nachweiskarte zur Fischereiabgabe - karta potwierdzająca podatek wędkarski" druk z naklejanym na dany rok znaczkiem.


Kolejnym istotnym elementem jest obowiązek wypełniania rejestru połowów ryb - pobierz rejestr.
Blankiety formularzy są dostępne w biurze oraz na stronie www w drukach do pobrania, można je także pobrać przy wykupowaniu zezwolenia. Rejestr jest jednodniowy i na każde wędkowanie wypełnia się jeden druk, wpisując w nim dane dot.: daty połowu, numeru łowiska na którym wędkujemy, skrótu literowego oznaczenia oraz długości i ilości wymienionych gatunków ryb, takich jak: (Aal (A)-węgorz, Asche (AE)-lipień, Bachforelle (BF)-pstrąg potokowy, Bachsaibling (BS)-pstrąg źródlany, Barbe (BA)- brzana, Hecht (H)-szczupak, Karpfen (K)-karp, Quappe (QU)-miętus, Rapfen (R)-boleń, Regenbogenforelle (RF)-pstrąg tęczowy, Zander (Z)-sandacz. W oddzielnej kolumnie rejestruje się także ilościowo i wagowo łącznie złowione liny- Schleie oraz łącznie pozostałe gatunki ryb ilościowo i wagowo. Wypełnione rejestry przekazuje się do placówek LAV (bezpośrednio lub pozostawia przedstawicielowi gospodarza wody. Bywa też tak, że wrzuca się do skrzynki podawczej umieszczonej przy zbiorniku wodnym).


Niezależnie od powyższego każdy wędkarz jest zobowiązany do sprawdzenia, kto jest właścicielem lub użytkownikiem danej wody oraz czy wykupione zezwolenie obejmuje dany zbiornik wodny lub odcinek rzeki na którym chce wędkować. Biuro Okręgu PZW w Zielonej Górze nie udziela informacji na temat innych zbiorników niż te, na których prowadzi gospodarkę rybacko-wędkarską.


Wykaz oraz regulamin wędkowania na wodach Brandenburgi:

- Wykaz wód wersja elektroniczna https://www.lavb.de/gws/

 

- Regulamin uprawiania wędkarstwa https://www.lavb.de/wp-content/uploads/Gew%C3%A4sserordnung-LAVB-pl.pdf


Wykaz wód oraz regulamin wędkowania na wodach Meklenburgii - Pomorze Przednie:

- Wykaz wód broszura - https://www.lav-mv.de/downloads/Gewaesserverzeichnis.pdf
- Wykaz wód wersja elektroniczna www.lav-mv.de/gewaesservz/waters/search/

 

- Regulamin uprawiania wędkarstwa https://www.lavb.de/wp-content/uploads/Gew%C3%A4sserordnung-LAVMV-pl.pdf


Poleć znajomemu

Dodaj komentarz

Informacja
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.

Nasze Menu

Nasze wiadomości

Ostatnio komentowane wiadomości

Nasi członkowie

Nasze zdjęcia

Ilość odwiedzin