Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Sportach Wędkarskich - 19-22.08.2021 r. - Ostrów Wielkopolski - SUKCESY NASZYCH REPREZENTANTÓW !!!

Z przyjemnością informujemy, że w dniach 19-22.08.2021 r. odbyła się Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Sportach Wędkarskich – Ostrów Wielkopolski, do której zostały zgłoszone dwie drużyny.

Drużyna I - skład

Kategoria U12 – Mikołaj Marciniak – Koło PZW nr 1 w Lubsku (I miejsce w klasyfikacji generalnej Olimpiady)

Kategoria U14 – Krzysztof Ksiuk – Koło PZW nr 1 w Lubsku (V miejsce w klasyfikacji generalnej Olimpiady)

Kategoria U16 – Klaudia Szczerbata – Koło PZW nr 1 w Lubsku (III miejsce w klasyfikacji generalnej Olimpiady)

Drużyna II - skład

Kategoria U12 – Hubert Otrębski – Koło PZW nr 8 w Żarach (III miejsce w klasyfikacji generalnej Olimpiady)

Kategoria U14 – Krzysztof Markulak – Koło PZW nr 8 w Żarach ( VIII miejsce w klasyfikacji generalnej Olimpiady)

Kierownikiem wyjazdu w zastępstwie za Wiceprezesa ds. Młodzieży - Grzegorza Rutkowskiego był Zbigniew Wojtasik – Koło PZW nr 1 w Lubsku.

Wszyscy zawodnicy uzyskali prawo do wyjazdu na zawody Ogólnopolskie podczas rozgrywania Okręgowej Olimpiady Młodzieży w Sportach Wędkarskich – Żary 2021.

Ogromną niespodzianką okazało się zdobycie I miejsca przez pierwszą drużynę oraz XII miejsca przez drugą drużynę w klasyfikacji generalnej. Na osiągnięty rezultat złożyły się bardzo dobre wyniki poszczególnych zawodników w klasyfikacjach indywidualnych. Najlepszym zawodnikiem wśród wszystkich uczestników (wygrywając trójbój spinningowy, test wiedzy ekologiczno-wędkarskiej oraz zawody spławikowe) okazał się nasz reprezentant Mikołaj Marciniak, który otrzymał również nagrodę dla najmłodszego uczestnika Olimpiady.

Serdeczne dziękujemy trenerom, rodzicom i opiekunom zawodników oraz wszystkim tym, którzy przyczynili się do tego, aby młodzież mogła uczestniczyć i rywalizować  na wysokim poziomie z innymi zawodnikami z całej Polski.

Szczegółowe wyniki zawodników w poszczególnych konkurencjach przedstawiamy w załącznikach poniżej.

Ogromne gratulacje dla wszystkich zawodników, trenerów i opiekunów!