Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

0

Aktualności

ZAKAZ WĘDKOWANIA! - STARORZECZE KRĘPA, WÓJCIKI I WIELOBŁOTA

 

W dniu 12 sierpnia 2021 roku PZW Okręg w Zielonej Górze wystąpił do Nadleśnictwa Przytok z prośbą o przedłużenie umów dzierżawy zbiorników wodnych starorzecza Krępa, Wielobłota i Wójciki, których termin obowiązywania wygasał z dniem 31.12.2021 roku.

 

W odpowiedzi zostaliśmy zobligowani do uzupełnienia wniosku o aktualną decyzję Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w Gorzowie Wielkopolskim zezwalającą członkom PZW na przebywanie w całorocznej strefie ochrony ostoi, rozrodu i regularnego przebywania żółwia błotnego Emys orbicularis występującego na działkach starorzecza Wójciki, a także przebywania wędkarzy na obszarze zbiorników: Wójciki (dz. Nr 12cc i 25d) i Krępa (dz. nr 6f), gdzie stwierdzono występowanie salwinii pływającej Salvinia natans, gatunku podlegającemu ochronie ścisłej, wpisanego do Polskiej Czerwonej Księgi.

 

Wniosek w sprawie wydania zezwolenia w przedmiotowej sprawie skierowano do Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w Gorzowie Wielkopolskim w dniu 12 września 2021 roku.

 

W odpowiedzi Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska w Gorzowie Wielkopolskim decyzją  znak: WPN-I.6444.49.2021.MJ z dnia 27 grudnia 2021 roku  nie zezwolił  wędkarzom na przebywanie w strefie ochrony całorocznej żółwia błotnego Emys orbicularis. tj. starorzecze Wójciki. W związku z powyższym dotychczasowa umowa dzierżawy starorzecza wygasła z dniem 31.12.2021 roku i nie zostanie przedłużona. Oznacza to całkowity zakaz połowu ryb na starorzeczu Wójciki przez Naszych wędkarzy.

 

W przypadku dzierżawy starorzeczy Krępa i Wielobłota, po uzyskaniu stanowiska RDOŚ w sprawie braku negatywnego wpływu na utrzymanie właściwego stanu ochrony gatunku w przypadku użytkowania zbiornika przez wędkarzy, oczekujemy na niezwłoczne zawarcie nowych umów.

Do tego czasu Nadleśnictwo Przytok zakazało korzystania z wód pod groźbą mandatu.

Poleć znajomemu

Dodaj komentarz

Informacja
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.