Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

0

Aktualności

Informacja dotycząca wjazdu na wały przeciwpowodziowe.

informacja info

Polski Związek Wędkarski Okręg w Zielonej Górze informuje kolegów wędkarzy, że zgodnie z art. 88 n ust. 1 pkt 1 ustawy z dnia 18 lipca 2001 roku Prawo wodne przejazd koroną wałów powodziowych a także przejazd przez wały jest zabroniony. Wyjątkowo przejazd przez wały jest możliwy w miejscach do tego przeznaczonych, które są specjalnie oznakowane. Nie dostosowanie się do tego zakazu grozi mandatem karnym lub przekazaniem sprawy do sądu przez funkcjonariuszy policji lub Państwowej Straży Rybackiej.


Art. 88n. 1. W celu zapewnienia szczelności i stabilności wałów przeciwpowodziowych zabrania się: 1) przejeżdżania przez wały oraz wzdłuż korony wałów pojazdami lub konno oraz przepędzania zwierząt, z wyjątkiem miejsc do tego przeznaczonych; 2) uprawy gruntu, sadzenia drzew lub krzewów na wałach oraz w odległości mniejszej niż 3 m od stopy wału po stronie odpowietrznej; 3) rozkopywania wałów, wbijania słupów, ustawiania znaków przez nieupoważnione osoby; 4) wykonywania obiektów budowlanych, kopania studni, sadzawek, dołów oraz rowów w odległości mniejszej niż 50 m od stopy wału po stronie od-powietrznej; 5) uszkadzania darniny lub innych umocnień skarp i korony wałów. 2. Zakazów, o których mowa w ust. 1, nie stosuje się do robót związanych z utrzymywaniem, odbudową, rozbudową lub przebudową wałów przeciwpowodziowych. 3. Jeżeli nie wpłynie to na szczelność i stabilność wałów przeciwpowodziowych, marszałek województwa może, w drodze decyzji, zwolnić od zakazów określonych w ust. 1.    

Poleć znajomemu

Dodaj komentarz

Informacja
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.

Komentarze

Komentarze (5)

 • Tonder Jakub Data dodania: 8 lat temu Oceń: 0 + / -

  Witam. Proszę o kontakt z osobą, która udzieli szczegółowej informacji i pomocy w tym temacie:
  Rafał Wanat
  694 445 129
  +48 68 453 73 36

 • exmx Data dodania: 8 lat temu Oceń: -1 + / -

  Rozwiń
 • tonny_ Data dodania: 8 lat temu Oceń: 1 + / -

  Właśnie oto chodzi że bardzo bym chciał stosować się do owego przepisu tylko... nie wiem jak. Proszę mi powiedzieć w takim razie jak mam rozpoznać miejsce w którym mogę przekraczać wał nie łamiąc cytowanego przepisu a skoro zgadzamy się co do tego, że żadne specjalne oznakowanie nie istnieje tym samym nigdzie takowego nie spotkam więc finalnie nie mogę przekraczać wałów w żadnym z miejsc? Proszę o wskazówkę jak Pan osobiście w praktyce stosuje się do owego przepisu, jakie miejsca uznaje Pan za przepisowe do przekraczania wału a które nie. Czy w takim razie jedyne na co musimy się zdać to "widzi mi się" osoby kontrolującej? To same miejsce w zależności od interpretacji strażnika będzie raz uznawane jako dozwolone innym razem jako nie?

 • Tonder Jakub Data dodania: 8 lat temu Oceń: 0 + / -

  Zacytowane powyżej artykuł pochodzi z ustawy Prawo Wodne. Specjalne oznakowanie umożliwiające przejazd przez wały nie zostało zdefiniowane w tym akcie prawnym. Oczywiście może Pan mieć swoje zdanie na ten temat, jednak należy pamiętać, że przepis ten jest obowiązujący i w przypadku nie przestrzegania go naraża się kolega na sankcje w postaci mandatu karnego, bądź skierowania sprawy do sądu. Chcielibyśmy przypomnieć, że stanowieniem prawa w Polsce zajmuje się Sejm RP, a nie PZW.

 • tonny_ Data dodania: 8 lat temu Oceń: 4 + / -

  Proszę w takim razie o wskazanie co jest tym "specjalnym oznakowaniem" bo wydaje mi się że nic takiego po prostu nie istnieje. Stworzono sobie furtkę do kolejnej możliwości karania i tyle. Przekraczałem wały w setkach miejsc które były utwardzane betonowymi płytami co świadczy o świadomym przeznaczeniu tych miejsc właśnie do ich przekraczania jednak nigdy i nigdzie nie widziałem żadnego oznakowania o tym mówiącego. Proszę o wskazanie jak wygląda znak / oznakowanie o tym mówiące tym bardziej że nawet cytowany artykuł nie wspomina o takim oznakowaniu. W takim przypadku sam stworze sobie przenośną tabliczkę z napisem "Tu można przekraczać wał" i nikt nie będzie w stanie tego podważyć.